ZUŠ Hlinsko srdečně zve na své akce

 

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na významné akce, které naše škola připravuje pro nejbližší období. Jistě nelze označit událost, která by měla býti tou nejvýznamnější, ale dle našich zkušeností z let minulých, je největší zájem z řad široké hlinecké veřejnosti o tyto následující.

Koncert učitelů ZUŠ je připraven na čtvrtek 22. listopadu 2018 v 18 hodin. V koncertním sále naší školy uslyšíte vystoupení učitelů a jejich hostů. Program tohoto koncertu propojí různá slohová období i nejrůznější žánry hudby.

 Již sedmým v řadě za sebou je letošní Adventní souborový koncert. V programu tohoto nejrozsáhlejšího projektu ve školním roce se tradičně představí pěvecké sbory, vedené paní učitelkou Lenkou Dostálovou, flétnový soubor s panem učitelem Jaromírem Dostálem, smyčcový orchestr s dirigentem Ondřejem Kozderkou, dechový orchestr pod taktovkou Ondřeje Jehličky a rocková kapela NezbanD pod uměleckým vedením pana učitele Roberta Freie. Přijďte se podívat v neděli 9. prosince 2018 v 17 hodin do velkého sálu MFC v Hlinsku.

V loňském školním roce jsme uskutečnili první ročník rodinného generačního koncertu Muzikantské rodiny, který měl nemírně pozitivní ohlas z řad publika a též samotných účinkujících. Proto tuto akci rádi zopakujeme. V neděli 20. ledna 2019 v 15 hodin v sále ZUŠ si přijďte poslechnout naše žáky a jejich rodinné příslušníky. Kromě těchto velkých akcí se naši žáci představí na mnoha dalších vystoupeních jako jsou koncerty pro Domov seniorů Drachtinka, koncert pro Centrum Jana XXIII. a na žákovských koncertech v sále naší školy.

 Rovněž Výtvarný obor ZUŠ Hlinsko má před sebou řadu úkolů a plánů. Kromě každoroční velké výstavy na hlineckém Betlémě v závěru školního roku, se budou žáci výtvarného oboru prezentovat svými díly na výstavě Výtvarno, která bude instalována v Městském muzeu a galerii Hlinsko v termínu od 30. listopadu 2018 do 6. ledna 2019.

 Na setkání s Vámi na všech našich akcích se těší kolektiv učitelů Základní umělecké školy v Hlinsku.